Otvorenie nového terminálu na letisku Schwechat

5.6.2012 sa spustila prevádzka nového terminálu 3 na viedenskom letisku Schwechat s názvom SKYLINK.

  • Nový terminál sa rozprestiera na ploche 150 000 m² a ponúka klientom prilietajúcim a odlietajúcim do/z Viedne vyšší štandard služieb a komfort.

  • Na terminál 3 sa postupne presúvajú všetky lety leteckej spoločnosti Austrian Airlines a partnerov zo Star Alliance. Pre cestujúcich Star Alliance je k dispozícii šesť salónikov pre členov HON Circle, Senators, Star Gold a cestujúcich v biznis triede a s unikátnym výhľadom na pristávajúce a odlietajúce lietadlá.

  • Terminál pozostáva z troch podlaží, ktoré umožňujú prestup s minimálnou stratou času. Viedenské letisko je jedným z mála letísk vo svete, kde je minimálny prestupový čas 25 minút. Prestup v rámci šengenského priestoru prebieha na rovnakom podlaží. Prestupy medzi mimošengenským a šengeským priestorom sa prebiehajú v jednej budove, ale so zmenou podlažia.

  • Zároveň s otvorením nového terminálu sa otvára aj nová príletová hala pre všetkých cestujúcich na viedenskom letisku. Príletová hala je priamo prepojená s vlakom City Airport Train (CAT) a tzv. Schnellbahn a parkovacím domom 4.

  • Terminál 1 a 2 postupne prejdú modernizáciou a na terminál 1 sa presunú letecké spoločnosti Air Berlin a Fly Niki.

 

NAJNIŽŠIA CENA

30 ROKOV NA TRHU

ÚŽASNÁ PODPORA

BEZPEČNÝ NÁKUP

gotravel-logo