Napíšte nám

Skupinové rezervácie leteniek

Cestujete v skupine 10 osôb a viac a nemáte k dispozícii menný zoznam alebo pripadá do úvahy možná zmena mien cestujúcich? Tak skupinová rezervácia je určená práve pre vás.

Definícia. Skupinová rezervácia je určená pre 10 osob a viac. Niektoré letecké spoločnosti povoľujú aj menej osôb pre cestujúcich v ekonomickej triede a v biznis triede.

Spôsob rezervácie. Rezerváciu musí urobiť rezervačný agent, nakoľko to nie je možné cez online systém a rezervácia musí byt potvrdená skupinovým oddelením leteckej spoločnosti. Tento proces trvá aj niekoľko dní.

Spôsob úhrady. Po vyžiadaní skupiny sa vo väčšine prípadov platí nestornovateľná záloha. Výšku určí letecká spoločnosť. 60 alebo 30 dní pred odletom sa platí doplatok do celkovej sumy za letenku bez letiskových poplatkov. 3 alebo 2 týždne pred odletom sa dopláca suma letiskových a vystavujú sa letenky. Palivové a letiskové poplatky sa použijú podľa aktuálnej výšky. Suma sa môže líšiť od tej, ktorá bola aktuálna v čase rezervácie.

Možnosti zmien. Najčastejšou požiadavkou je zmena mena, ktorá je do času vystavenia možná zdarma. Po vystavení leteniek je väčšinou zmena možná za poplatok cca od 50 do 120 eur. Zmena termínu letu býva možná za poplatok a zavisí od obsadenia žiadaného letu.

Storno. Väčšina spoločností povoľuje čiastočné storno 10 % osob bez poplatku. Úplné storno alebo viac 10% miest vedie ku strate depozitu, ak ešte letenky neboli vystavené. Po vystavení leteniek vo väčšine prípadov storno nie je možné.

Výhody.

  1. Možnosť zmeny mien.
  2. Postupné platenie poplatkov za skupinu.
  3. Tretia je možnosť dodatočného prehodnotenia počtu osôb s menším poplatkom za storno ako u lacných leteniek pre jednotlivcov.


Nevýhody.

  1. Pri neskoršom vystavovaní leteniek je možné navýšenie palivových poplatkov.
  2. Ďalšou nevýhodou je porovnanie cien zlacnených a akciových cien leteniek pre jednotlivcov ku skupinovej rezervácii.

* Tieto podmienky slúžia len ako príklad rozdielu skupinovej rezervácie a rezervácie pre jednotlivca. Každá letecká spoločnosť má vlastné podmienky, ktoré sa líšia v detailoch. Presné podmienky vám budú zaslané po potvrdení skupinovej ceny.

 

NAJNIŽŠIA CENA

30 ROKOV NA TRHU

ÚŽASNÁ PODPORA

BEZPEČNÝ NÁKUP

gotravel-logo